AKADEMIA DEWELOPERA edycja II

Akademia zorganizowana przez Pawła Preisner  i jego zespół. Poniżej zdjęcia z premiery książki „Zawód deweloper” , która odbyła się 12 lutego 2023r. Sama jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z egzemplarzy, choć deweloperem zostać nie zamierzam, to chętnie zapoznam się z ich punktem widzenia. Obecnie zdążyłam przeczytać rozdział najważniejszy dla mnie i moich klientów, czyli związany z reklamacjami usterek oraz zgłaszaniem wad podczas trwania rękojmi.

Szkolenie z odbioru technicznego mieszkania lub domu

Dzień później, miałam okazję po raz kolejny, podczas jednego ze zjazdów weekendowych, wygłosić prelekcję na temat Odbioru technicznego domu lub mieszkania z perspektywy klienta kupującego. Dla siedzących na sali deweloperów ( lub przyszłych deweloperów) miałam aż 320 slajdów. Przedstawiłam m.in. najczęstsze usterki i wady oraz jak ich unikać. Długo też opowiadałam, jak PR i marketing danego dewelopera może niszczyć jego Generalny Wykonawca, który nie mając jak wiadomo umowy z Kupującym, często za „plecami” dewelopera nie poprawia usterek w sposób właściwy oraz wprost potrafi powiedzieć do klienta, że „działa” pod siebie. Zawód dewelopera, niesie za sobą sporo wyzwań i obowiązków, stąd często w zaufaniu powierza wiele aspektów właśnie firmie podwykonawczej, która bez jego udziału wysyła pracowników na naprawy usterek czy też przeglądy techniczne, w których często uczestniczę jako niezależny inspektor budowlany.

Szkolmy się dla większej świadomości i aby budowało się lepiej.

A jeśli czeka Cię odbiór domu lub mieszkania, to  SKONTAKTUJ SIĘ!

Jesteśmy również w Social Mediach, gdzie dzielimy się przykładowymi usterkami i wadami, jakie spotykamy podczas sprawdzania pod kątem technicznym nieruchomości.