Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim wydaje się bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego niezwykle łatwo o wniosek, że samodzielny odbiór mieszkania nie będzie stanowił problemu. Z takiego założenia wychodzi większość właścicieli nowych mieszkań. Nie zastanawiają się nad tym, czy i dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty i zdecydować się na profesjonalny odbiór mieszkania. Natomiast przypominają sobie o tym, gdy jest już za późno.

Zniechęca na pewno fakt, że taka usługa — przynajmniej w przypadku odbioru mieszkań od dewelopera — jest nadal bardzo mało popularna. Skoro nasi przyszli sąsiedzi (a mieszkań wokół jest przecież kilkadziesiąt, a nawet kilkaset) rezygnują z fachowego odbioru mieszkania, dlaczego my mielibyśmy postąpić inaczej? I co może się wydarzyć, jeśli nie zdecydujemy się na taki — w gruncie rzeczy —niepopularny ruch?

Odbiór mieszkania w obecności specjalisty polega na dokładnym sprawdzeniu stanu lokalu. Pamiętajmy, że mimo że mieszkania wyglądają niemal identycznie i budowane są według tego samego klucza ich właściciele niekoniecznie muszą borykać się z tymi samymi problemami. Ponadto to nie sąsiad, ale my będziemy mieszkać w tym konkretnym lokalu. I to my możemy mieć problem z pękającymi ścianami, niesprecyzowanymi wyciekami czy nieszczelnymi oknami. Dlatego decyzja o fachowym odbiorze mieszkania znajduje się tylko i wyłącznie po naszej stronie.

Sprawdź orientacyjny koszt i zamów termin

Odbiór domu w stanie deweloperskim

Zamieszkanie we własnym domu to marzenie wielu z nas. Czasem jednak droga do otrzymania kluczy i odbioru domu w stanie deweloperskim jest trudna i kręta, nieraz bywa poprzedzona długotrwałymi staraniami o kredyt. Nic więc dziwnego, że kiedy ten moment następuje, chcemy maksymalnie przyspieszyć wszystkie formalności związane z odbiorem domu.

Problem w tym, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, a już zwłaszcza w tak istotnej kwestii, jaką jest odbiór domu. Potrzebna jest cierpliwość, wnikliwość i dokładne spojrzenie na stan budynku. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, który ma doświadczenie w fachowych inspekcjach: wie, na co zwrócić uwagę, i jak nie dać się oszukać lub po prostu wprowadzić w błąd. Na czym wobec tego polega profesjonalny odbiór domu z rynku pierwotnego?

Odbiór domu od dewelopera to najogólniej mówiąc dogłębna analiza stanu budynku, zbadanie wszystkich wad ukrytych oraz porównanie nieruchomości z projektem. Nie ma przecież nic gorszego, niż przekonać się, że rachunek za ogrzewanie — po nagłym spadku temperatur — wyniósł równowartość naszej miesięcznej pensji, ponieważ budynek nie ma odpowiedniej izolacji lub okna nie są należycie wyregulowane. Właśnie tego typu nieprzyjemności możemy uniknąć, decydując się na fachowy odbiór domu.

Sprawdź orientacyjny koszt i zamów termin

Obecny obszar działania:

Miasto Kraków. Małopolska, Śląsk, Podkarpacie za dopłatą. Zagraniczne do ustalenia indywidualnie.