Szkolenie  STACJONARNE z odbiorów technicznych domów i mieszkań w stanie deweloperskim prowadzone przez doświadczonego Inspektora budowlanego z uprawnieniami.

Kiedy:

EDYCJA 2024

25 MAJA (SOBOTA) – brak miejsc

NOWY TERMIN – wkrótce (lub możesz napisać czy organizujemy jakiś termin dla osób indywidualnie)

info@wszpilkachnabudowie.pl

(podczas dokonywania zakupu, napisz w notatkach, którą datę wybierasz, jeśli jest kilka do wyboru).

Grupy szkoleniowe:

W zależności od ilości zainteresowanych danym terminem tworzymy 2 typy kameralnych grup szkoleniowych:

2-3 osobowe      lub     4-6 osobowe.

Czas trwania:

godz. 9.00 – 17.00 (możliwość wydłużenia o ok. 1h), najlepiej przybyć o godz. 8:50, o ile nie zostało podane inaczej w informacji mailowej poprzedzającej weekend szkoleniowy.

W trakcie modułów będzie zaplanowana przerwa obiadowa ok. 45 min w godz. 13.30 – 14.00 (obiad nie jest w cenie). W kwocie szkolenia jest zapewniona kawa, herbata, woda, słodka przekąska lub owoc.

Zapewniamy autorski notes i długopis.

Gdzie:

Kraków – wybrane mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim („budowa” praktyka ok. 3h) + sala szkoleniowa (hotel lub nasze biuro). Ubiór luźny, sportowy. Nie są potrzebne kaski czy kamizelki, gdyż nieruchomości, na których są szkolenia są oddane do użytku w stanie deweloperskim.

INFORMACJA O DOKŁADNYM ADRESIE BĘDZIE PODANA NA 3 DNI PRZED SZKOLENIEM.

Powyższe wynika z faktu dostępności wolnych mieszkań w stanie deweloperskim („nienaruszonych” przez ekipy wykończeniowe), które wynajmujemy od zaprzyjaźnionych inwestorów lub naszych klientów. Adres sali szkoleniowej jest dobierany w drugiej kolejności, tj. w pobliżu lokalizacji stanu deweloperskiego. Stąd też prosimy o cierpliwe czekanie na wiadomość w TYGODNIU POPRZEDZAJĄCYM SZKOLENIE.

Agenda*:

START 9:00 – mieszkanie  w stanie deweloperskim (budowa praktyka ok. 3h), najlepiej przybyć o godz. 8:50 

CZĘŚĆ TEORETYCZNA – WYKŁADY:

Moduł I: Jak wyglądają odbiory techniczne u poszczególnych deweloperów ( 5 przykładów i jak do tego podejść pod kątem organizacji czasu i ustaleń z klientem)

Moduł II: Podstawowe aspekty ” Ustawy deweloperskiej” i praw konsumentów (zgodność towaru z Umową, rękojmia). Na co się godzić, a co walczyć.

Moduł III: Odbiór techniczny poszczególnych branż budowlanych wraz z omówieniem sprzętu i mierników, kamery termicznej (oficjalnego urządzenia oraz tych w telefonach), podanie norm do odchyłek lub wytycznych, omówienie sprzeczności norm).

  1. OKNA I STOLARKA ( w tym DRZWI, PARAPETY , ROLETY, OKNA POŁACIOWE) – dużo przykładów zdjęć termicznych!
  2. WENTYLACJA
  3. BALKON, TARAS LUB OGRÓD
  4. WOD – KAN & OGRZEWANIE
  5. TELETECHNIKA & ELEKTRYKA (pokażę przykłady rzutów i różnych oznaczeń)
  6. TYNKI (ŚCIANY, SUFITY, G-K, MULTIGIPS itp)
  7. WYLEWKI, SCHODY
  8. STRYCH, DACH & PODDASZE
  9. GARAŻ LUB MIEJSCE POSTOJOWE & KOMÓRKA LOKATORSKA
  10. ELEWACJA & ZAGOSPODAROWANIE TERENU

Moduł IV: Obsługa klienta po odbiorze (maile, porady, ewentualne reklamacje).

Moduł V: Jak wycenić taki biznes / usługę i poukładać sobie aspekty formalne i administracyjne. Pozyskiwanie klienta. Krótkie omówienie na moim przykładzie kilku źródeł ( w szczególności tych bezpłatnych m.in. Social mediów ).

* poszczególne moduły mogą mieć zmienioną kolejność i być omawiane zarówno podczas części praktycznej na inwestycji deweloperskiej, jak również w trakcie części teoretycznej w poszczególnych slajdach branżowych.

Dla kogo jest to szkolenie:

Jeśli jesteś architektem wnętrz, fachowcem  albo początkującym deweloperem lub inżynierem budownictwa, który chce poznać tajniki i zasady odbioru technicznego mieszkania lub domu w stanie deweloperskim, to trafiłeś w dobre w miejsce.

Dla kogo NIE jest to szkolenie:

Jeśli już działasz w tym biznesie, to na pewno już wiele wiesz. Szkolenie jest na poziomie podstawowym ze wstawkami zaawansowanymi odnośnie termowizji, wilgoci i badania szczelności okien.

Jeśli jesteś osobą prywatną, najlepiej zamów usługę przeglądu technicznego i wszystko zrobimy za Ciebie.

OPINIE UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI:

szkolenie odbiory

Uczestnicy różnych edycji szkolenia

Cena szkolenia

3 700 zł brutto( z VAT )
KUP szkolenie

CZĘSTE PYTANIA:

Osoby kupujące szkolenie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej otrzymają fakturę VAT z systemu fakturownia (automatycznie po zakupie, zalecamy sprawdzić folder inne lub s pam ). Osoby kupujące indywidualnie, otrzymają paragon również w/w systemu.

Ustawa deweloperska, ani żaden inny dokument nie reguluje prawnie statusu osoby sprawdzającej mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim ( w imieniu Kupującego, który w dniu odbioru technicznego lokalu, ma prawo wesprzeć się dowolnym fachowcem, specjalistą lub osobą techniczną z kręgów rodzinnych). Niemniej jednak, posiadanie uprawnień budowlanych lub status inżyniera czy też architekta, ułatwia przyswajanie wiedzy technicznej. Zatem szkolenie kierowane jest do osób, które już obracają się w kręgach deweloperskich (np. architekci wnętrz, fachowcy od wykończeń, inżynierowie budownictwa, początkujący deweloperzy itp.).

Po szkoleniu do 7 dni roboczych zostanie udostępniony link do prezentacji wyświetlanych na szkoleniu.  Aspekt sprzętu zostanie omówiony na szkoleniu tj. zalecane urządzenia i przyrządy, zakresy cenowe, w co warto inwestować, a czego unikać (warto zapisywać lub robić zdjęcia). W szczególności kładziemy nacisk na ćwiczenia z obsługi kamery termicznej, co nas mocno wyróżnia na rynku szkoleniowym.

Na szkoleniu będzie zaprezentowany sprzęt pomiarowy i pokazane właściwe użytkowanie oraz odczytywanie pomiarów (ćwiczenia praktyczne). Dotyczy to zarówno pozornie najprostszych urządzeń (np.poziomica, kątownik), jak również kilku mierników wilgoci, wentylacji, elektryki oraz kamery termicznej (zalecenia jak wybrać optymalny model, aby nie przekroczyć budżetu, a zarazem aby można było łatwo odczytać defekty). Ponadto, dostępna będzie do wglądu typowa walizka sprzętowa (2szt.), jak to warto zorganizować zarówno dla osoby działającej w pojedynkę, jak również w zespole np. dwuosobowym. W zakresie kamery termicznej mamy do dyspozycji do celów porównawczych, zarówno profesjonalną kamerę z bardzo dobrymi parametrami (wysoki koszt nabycia), jak również w postaci podstawowej (niskie koszty zakupu).

Szkolenia/ warsztaty organizujemy cyklicznie, średnio co 2 miesiące (można napisać wcześniej czy będzie organizowany indywidualny termin). Spotkania są kameralne 2-3 os. lub 4-6 os. (w zależności od wybranej sali szkoleniowej), tak aby każdy mógł zadawać swobodnie pytania i poćwiczyć ze sprzętem oraz przyrządami.

Adres spotkania na wybranym stanie deweloperskim, gdzie spędzamy średnio 3h w ramach ćwiczeń praktycznych ze sprzętem, będzie podawany na kilka dni przed szkoleniem. Wynika to różnej dostępności stanów deweloperskich, jakie musimy zorganizować (wypożyczyć / wynająć). Adres sali szkoleniowej również jest zmienny, w zależności od edycji szkolenia, gdyż staramy się dopasować lokalizację do bliskości budowy / inwestycji, na której będziemy działać ze sprzętem i omawiać usterki.

Na koniec warsztatów zostanie wręczony Certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia z zakresu odbiorów technicznych. Pragniemy zaznaczyć, że NIE jesteśmy instytucją szkoleniową (nie braliśmy udziału w pozyskaniu akredytacji, gdyż jest to proces zajmujący czas, oraz mający wiele warunków do spełnienia).Nasze szkolenia mają charakter „prywatny” i cieszą się bardzo dużym zadowoleniem uczestników poprzednich edycji, co można sprawdzić na naszej wizytówce Google lub na screenach wklejonych na stronie z możliwością zakupu szkolenia.

Pragniemy zaznaczyć, że NIE jesteśmy instytucją szkoleniową (nie braliśmy udziału w pozyskaniu akredytacji, gdyż jest to proces zajmujący czas, oraz mający wiele warunków do spełnienia). Nasze szkolenia mają charakter „prywatny” i cieszą się bardzo dużym zadowoleniem uczestników poprzednich edycji, co można sprawdzić na naszej wizytówce Google lub na screenach wklejonych na stronie z możliwością zakupu szkolenia. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, nie jest możliwe, aby uzyskać dofinansowanie, aczkolwiek, jeśli dany Urząd Pracy wyrazi indywidualną zgodę na tego typu dopłatę, jesteśmy otwarci na współpracę. Dofinansowanie będzie musiało zostać opłacone do dnia rozpoczęcia szkolenia.

Ze względu na fakt, iż prowadzimy po kilka odbiorów technicznych dziennie, a także na fakt, iż nasz biznes kręci się głównie wokół pracy na budowach, to NIE przewidujemy mentoringu w postaci wspólnej grupy uczestników różnych edycji, oraz luźnych wybiórczych konsultacji przez dowolne kanały social media.  Sugerujemy zadać jak najwięcej pytań podczas szkolenia, a  jeśli pojawią się nowe aspekty, należy zebrać ewentualne pytania np. dotyczące biznesu, sprzętu, norm, inne które się wyklarują podczas otwierania tego typu usługi i umówienie się na dodatkowe, płatne konsultacje.

Szkolenie z części praktycznej będzie się odbywać na stanie deweloperskim mieszkania lub domu, które będą już oddane do użytkowania, stąd nie ma konieczności zakładania kamizelki odblaskowej, kasku czy oficjalnych butów BHP. Niemniej jednak zalecamy wygodny strój oraz obuwie.

Każdy Uczestnik szkolenia dostanie notes z logo naszej firmy, celem sporządzenia notatek na sali szkoleniowej + długopis. Podczas części praktycznej zalecamy jak najwięcej słuchać, wasze dłonie muszą być wolne, bo będziecie często brali sprzęt do ćwiczeń 🙂

Szkolenie jest podzielone na dwie części. Praktyczną na „budowie” tj. stanie deweloperskim mieszkania lub domu, które potrwa ok 3h. Następnie jedziemy na sale szkoleniową i tam utrwalamy wiedzę teoretyczną  przez następne 5-6h z przerwami (do  przerw podchodzimy elastycznie, dłuższa przerwa na obiad zazwyczaj jest ok.14.00).

Cena szkolenia

3 700 zł brutto( z VAT )
KUP szkolenie