Nazywam się Karolina Malicka i jestem Inspektorem Budowlanym. Mam równe 150 cm wzrostu i często dla zabawy mówię o sobie, że jestem budowlaną jednostką miary. Inni natomiast mówią o mnie, że jestem chodzącym wulkanem energii. Moje inspekcje mimo, iż bywają dosadne, bo czasem „strzelam jak pistolet”, to przez wielu klientów określone zostały jako zabawne z dobrą dawką pozytywnego sarkazmu. Kiedyś nawet zapytano mnie czy nie grałam w jakimś szkolnym kabarecie. Myślę, że moja energia i siła przebicia, to jak najbardziej właściwa cecha kobiety Inspektora. W branży budowlanej działam od 10 lat, mój potencjał oparty jest na doświadczeniu zdobytym na kontraktach wartych wiele milionów, w dużych i prężnie działających firmach budowlanych takich jak Skanska, Budimex, Warbud, Grupa Zue czy Quadrum. Pełniłam też funkcję Koordynatora ds. Zmian Projektowych oraz Roszczeń przy rozbudowie międzynarodowego Portu Lotniczego Balice – Kraków Airport.

Po skończeniu ostatniego kontraktu, postanowiłam ruszyć „na swoje” i od 2016 r. jestem inspektorem budowlanym dość nietypowym i wąsko wyspecjalizowanym, znanym w Social Media jako #WszpilkachNabudowie. W zakresie moich usług jest głównie ocena techniczna przed zakupem domów i mieszkań z drugiej ręki oraz pomoc klientom w odbiorze mieszkań lub domu od dewelopera. Dzięki temu, iż ukończyłam kierunek Budownictwo, zdobywają tytuł mgr inżyniera budownictwa oraz posiadaniu stosownych uprawnień budowlanych w specjalizacji konstrukcyjno – wykonawczej, mogę merytorycznie odnieść się do defektów znajdywanych podczas inspekcji nieruchmości . Sporządziłam również wiele Opinii technicznych, będących skutecznym dokumentem w przypadku roszczeń do dewelopera lub nawet reklamacji co do jakości robót wykonawcy od wykończenia wnętrz.

Podczas mojej kariery zawodowej brałam udział w dwóch programach zagranicznych w zakresie branży budowlanej, co umożliwia mi posługiwanie się w praktyce językiem angielskim technicznym i biznesowym. Obsłużyłam wraz moim zespołem wielu zagranicznych klientów, którzy potrzebowali wsparcia przy zakupie i ocenie nieruchomości w obcym dla nich kraju.