subaru koparka

Nazywam się Karolina Malicka i jestem Inspektorem Budowlanym (wiek 38 lat). Mam równe 150 cm wzrostu i często dla zabawy mówię o sobie, że jestem budowlaną jednostką miary. Inni natomiast mówią o mnie, że jestem chodzącym wulkanem energii. Moje inspekcje mimo, iż bywają dosadne, bo czasem „strzelam jak pistolet”, to przez wielu klientów określone zostały jako zabawne z dobrą dawką pozytywnego sarkazmu. Kiedyś nawet zapytano mnie czy nie grałam w jakimś szkolnym kabarecie. Myślę, że moja energia i siła przebicia, to jak najbardziej właściwa cecha kobiety Inspektora. Przekonajcie się sami!

W branży budowlanej działam od 14 lat, mój potencjał oparty jest na doświadczeniu zdobytym na kontraktach wartych wiele milionów złotych, w dużych i prężnie działających firmach budowlanych takich jak Skanska, Budimex, Warbud, Grupa Zue czy Quadrum. Byłam również koordynatorem odnośnie zmian projektowych wprowadzanych przy rozbudowie lotniska Balice (Kraków Airport), a w szczególności za ich odpowiednią wycenę przedstawianą przez poszczególnych podwykonawców.

Po skończeniu ostatniego kontraktu, postanowiłam ruszyć „na swoje” i od 2016 r. jestem inspektorem budowlanym, dość nietypowym i wąsko wyspecjalizowanym, znanym w Social Media jako #WszpilkachNabudowie. Prowadząc własną firmę, wykonałam ponad 3500 odbiorów technicznych domów i mieszkań, działając jako niezależny inspektor, w imieniu klientów kupujących nieruchomość.

A po przyjechaniu moją KOPARKĄ na inwestycje (patrz zdjęcie obok), i pytana o te słynne szpilki na budowie, najczęściej odpowiadam „Nie mam. I o to jest moje całe zdanie” :D.  Moja nazwa marki, ma pokazać, że kobiety, wbijając swoje przysłowiowe „szpilki”, działają również skutecznie i szczegółowo na budowie.

W zakresie moich usług jest głównie ocena techniczna przed zakupem domów i mieszkań z drugiej ręki oraz pomoc klientom w odbiorze mieszkań lub domu zakupionego od dewelopera. Dzięki temu, iż ukończyłam kierunek Budownictwo, zdobywają tytuł mgr inżyniera budownictwa oraz posiadaniu stosownych uprawnień budowlanych w specjalizacji konstrukcyjno – wykonawczej (zdany Państwowy egzamin), mogę zatem merytorycznie odnieść się do defektów znajdywanych podczas inspekcji nieruchomości. Sporządziłam również wiele Opinii Technicznych, będących skutecznym dokumentem w przypadku roszczeń do dewelopera lub nawet reklamacji, co do jakości robót wykonawcy od wykończenia wnętrz. W każdej przeprowadzanej inspekcji wykorzystuję wysokiej klasy kamerę termowizyjną, która pozwala zobaczyć mi to, co niewidoczne dla oczu (nieszczelne okna, wycieki, wilgoć i inne anomalie).

Podczas mojej kariery zawodowej brałam udział w dwóch programach zagranicznych w zakresie branży budowlanej, co umożliwia mi posługiwanie się w praktyce językiem angielskim technicznym i biznesowym. Obsłużyłam wraz z moim zespołem wielu zagranicznych klientów, którzy potrzebowali wsparcia przy zakupie i ocenie nieruchomości w obcym dla nich kraju.

Prywatnie: miłośniczka kawy, oznaczająca swoje zdobycze kawowe hashtagiem #MalickaPijekawe oraz „mała wielka” podróżniczka, która zwiedziła już 84 różne Państwa Świata.

Chcesz wiedzieć więcej? Poniżej znajduje się link do wywiadu przeprowadzonego ze mną przez magazyn MIASTO KOBIET, gdzie można przeczytać kolejne informacje na mój temat.

Wywiad – KOBIETY KRAKOWA