Przegląd domu z rynku wtórnego

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego wymaga od nas podjęcia wyjątkowych środków ostrożności, dlatego profesjonalny przegląd domu jest w tym wypadku niezwykle istotny. Decyzja o zakupie domu z drugiej ręki, to bardzo często decyzja na całe życie (lub przynajmniej na jego większą część), w związku z tym zanim ją podejmiemy, potrzebujemy dużej pewności, że nieruchomość faktycznie spełnia nasze oczekiwania. Uzyskaniu takiej pewności z pewnością służy przegląd domu pod okiem fachowca z uprawnieniami budowlanymi.

W przypadku budynków bardzo starych czy też wymagających przeprowadzenia remontu kapitalnego nasza czujność powinna być jeszcze większa, dlatego przegląd domu z drugiej ręki w takiej sytuacji wydaje się wręcz koniecznością. Nawet jeśli posiadamy pewną wiedzę na temat tego, co należy sprawdzić w nieruchomości, bez odpowiedniego doświadczenia możemy przeoczyć wady ukryte, a co za tym idzie, błędnie oszacować koszty. Natomiast fachowy przegląd domu da nam informację, w jakim stanie rzeczywiście znajduje się budynek, i ile pieniędzy musimy jeszcze w niego zainwestować.

Przegląd domu z rynku wtórnego to sprawdzenie stanu technicznego nieruchomości, wobec tego główną rolą inspektora jest zbadanie obiektu pod kątem lokalizacji wad ukrytych i stanu elementów budowlanych. Niemniej podczas przeglądu domu specjalista bierze także udział w negocjacjach ze sprzedającym, a nieraz może nawet pełnić rolę niezależnego świadka w sądzie. To taki nasz prawdziwy sojusznik, któremu możemy zaufać.

Przykładowe recenzje klientów:

                                                 

Co kontrolujemy podczas sprawdzania nieruchomości z rynku wtórnego?

  • wentylację ( czy jest sprawna, aby nie było m.in. pleśni lub grzyba lub ciągów wstecznych wychładzających mieszkanie)

  • elektrykę (parametry i działanie oraz kwalifikujemy czy należy ją wymienić)

  • szczelność i jakość okien oraz drzwi ( nawet tych z pozoru „nowych”)

  • instalacje (szczelność, krany, zlewy , syfony , ciśnienie , wypływy gazu itp. )

  • termikę ścian i potencjalną wilgoć (którą znajdujemy miernikami w co drugiej nieruchomości!)

  • możliwe problemy z przeciekaniem dachu / kominów

  • szczelność budynku wokół ogrodu lub balkonu

  • dokumentację techniczną ( wykluczenie samowoli budowlanej)

  • konstrukcję i fundamenty oraz piwnicę, garaż, jeśli występują

  • pozostałe aspekty, które dopasowujemy indywidualnie

Przegląd mieszkania z rynku wtórnego

Jeśli czeka Cię zakup lokalu z rynku wtórnego, a tym samym przegląd mieszkania, zapewne zastanawiasz się, czy możesz jakoś się do niego przygotować. Skąd wiedzieć, co należy sprawdzić i na co zwrócić uwagę? W jaki sposób nie przeoczyć kwestii, które mogą w przyszłości przysporzyć Ci problemów? Jak nie popełnić błędów i nie kupić tak zwanego „kota w worku”? Z pomocą przychodzi z pewnością techniczny przegląd mieszkania przeprowadzany przez specjalistę.

Profesjonalny przegląd mieszkania z rynku wtórnego to coraz częściej stosowane rozwiązanie przez osoby, które zdecydowały się na zakup używanego mieszkania. Oczywiście nadal bardzo wielu klientów nie korzysta z pomocy profesjonalisty w tym zakresie i rezygnuje ze specjalistycznego przeglądu mieszania, jednak moje doświadczenie pokazuje, że nawet przy przekazywaniu mieszkania z rąk do rąk może dojść do poważnych nadużyć, a o niektórych wadach nie ma nieraz pojęcia nawet sprzedający.

Na czym wobec tego polega przegląd mieszkania z rynku wtórnego? Na bardzo szczegółowej analizie ogólnego stanu całego mieszkania (ściany, okna, hydraulika, elektronika itd.) oraz badaniu wszystkich elementów, by oszacować koszty potrzebne do wykonania remontu, czy to kapitalnego, czy bieżącego lub średniego. Dzięki tak przeprowadzonej ekspertyzie przegląd mieszkania, a później i jego zakup, może nastąpić dużo sprawniej i bezpieczniej, możliwe jest także wynegocjowanie niższej ceny, adekwatnej do realnego stanu mieszkania z uwzględnieniem koniecznych remontów.

Sprawdź orientacyjny koszt i zamów termin

Obecny obszar działania (na ten moment nie realizujemy inspekcji wyjazdowych):

Kraków oraz okolice do 30km. Zagraniczne inspekcje do ustalenia indywidualnie.